Drożdże do maceracji: DROŻDŻE BS 11 MUSUJĄCE 20g
  • Zielona Góra, ul.Osadnicza 6   
  • +48 68 458 39 97
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


DROŻDŻE BS 11 MUSUJĄCE 20g

964711.jpg
964711.jpg
Drozdze_schemat

Symbol : 964711
Profesjonalne drożdże aktywne do wyrobu wina.
Cena sprzedaży 8,00 zł
Cena sprzedaży bez VAT 6,50 zł
Rabat


Preloader

OPIS :

Drożdże aktywne są idealne do wytwarzania wina. Łatwość przygotowywania oraz pewność przy fermentacji dają wygodę dla winiarza. Drożdże renomowanych firm oferują najwyższą jakość i gwarancję udanego wina.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA :

Przygotowanie drożdży jest dziecinnie proste i nie wymaga długiego przygotowywania matki drożdżowej. Wystarczy odpowiednią (proporcjonalną) ilość drożdży zmieszać z niewielką ilością moszczu (soku) oraz wody i pozostawić w spokoju na 30 minut. Po tym czasie wlewamy roztwór do całej objętości nastawu i cieszymy się natychmiastową fermentacją. Dzięki temu nasz nastaw nie ma czasu na zepsucie się. Drożdże aktywne pozwalają na osiągnięcie jakości wina jak w profesjonalnej winiarni.

PORCJA :

W paczce znajduję się tak duża ilość aktywnych drożdży, że wystarcza na wykonanie 100 l nastawu. W celu wykonania mniejszego nastawu należy drożdże proporcjonalnie rozdzielić na sucho a następnie postępować zgodnie ze sposobem przygotowywania.

PARAMETRY :

nazwa BS 11 Szampańskie
rodzaj drożdży Saccharomyces bayanus
kiler faktor nie
temp. ferm. 15-30 oC
max. alkoh. 17,5 %
produkcja glicerynu 9 g/l

odmiany

do produkcji win musujących

wtórna fermentacja (restarter)

owoce

wtórna fermentacja (restarter)

wina musujące

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.